راز پرتاب کردن حیوانات عروسکی بر روی تشک کشتی بازی‎های المپیک

تماشاگران با شروع مسابقات کشتی فرنگی المپیک ریو در روز یکشنبه، شاهد پرتاب اجسامی مثل حیوانات عروسکی بر روی تشک کشتی بودند.
از تارنمای خبری یاهو اسپورت، البته برای اعتراض در مسابقات کشتی از هر حیوان عروسکی استفاده نمی شود. در اولین روز رقابتهای کشتی، چندین بار ‘وینیسیوس’ ، عروسکی که نماد بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو است به داخل تشک کشتی پرتاب شد.
اما این تماشاگران نبودند که چنین اقدامی کردند.
این شیوه اعتراض در کشتی مشابه پرچم اعتراض در مسابقات فوتبال آمریکایی است. در شمشیر بازی با علامت دست اعتراض اعلام می شود. حتی برخی رسانه ها این شیوه را عروسک چالش نامیدند.
براساس قوانین بین المللی کشتی، مربیان با پرتاب یک جسم نرم بر تشک بازی اعتراض خود را به داوری اعلام می کنند. این شیء معمولا یک مکعب نرم است که برای اعتراض استفاده می شود.
اینکه سرمربیان خشمگین برای اعلام اعتراض خود اقدام به پرتاب این حیوانات عروسکی می کنند، می توان تاحدودی شوخ طبعی را در آن مشاهده کرد.
رقابت های کشتی فرنگی المپیک ۲۰۱۶ برزیل روزهای ۲۴ تا ۲۶ مرداد و مسابقات کشتی آزاد روزهای ۲۹ تا ۳۱ مرداد ماه در سالن کاری اوکا شماره ۲ شهر ریودوژانیرو برگزار خواهد شد. تا آن زمان تماشاگران رقابتهای کشتی می توانند شاهد صحنه های جالب اعتراض مربیان باشند.
بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو از ۱۵ مرداد ماه آغاز و تا ۳۱ مرداد ادامه دارد.

منبع : مجله خبری دنیای مجازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *